Baňková masáž

Baňkování - léčivé účinky z Číny

Jedná se o vhodnou doplňkovou metodu klasických masáží. Baňková masáž je metoda stará několik tisíc let a pochází z Číny. Základním principem je vznik podtlaku, který působí na kůži a podkoží. Díky tomu rozproudí lymfatický systém a zlepšuje přísun živin ke tkáním.

Dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu, dochází k nabuzení imunitního systému a urychlí se látková výměna ve svalech. Nejčastěji se využívá baňkování zad a nohou. Má výrazný účinek na uvolnění svalů a blokád a také čistí organismus. Baňkování má příznivý vliv na detoxikaci organizmu a pozitivně působí také při migréně. Baňkováním se tělo prohřeje a uvolní se krevní cesty, čímž dochází k rychlému vyloučení škodlivin z těla. 

Baňková masáž nohou je také výborný prostředek k pomoci při odstranění celulitidy. Současně se cvičením a vyváženým jídelníčkem je možné dosáhnout skvělých výsledků.

Baňková masáž je velmi účinná hloubková metoda, která vede ke snížení bolestivosti svalů a kloubů, prohřeje a prokrví problematická místa, odstraní ztuhlost a napětí svalů. Má také pozitivní účinek na krevní oběh, nervový systém a regeneraci kůže. 

Existují dva základní druhy, jak lze baňkování v praxi použít. První možností je, že se přisátou baňkou tahem a krouživými pohyby masírují záda, případně jiné části těla. Při druhém způsobu se baňky přikládají a nechávají se cíleně působit na problematických místech. Díky podtlaku, který vzniká pod přiloženou baňkou, se dané místo rychle prokrví, čímž dojde k regeneračnímu procesu této metody. Kůže a svaly se prokrví, díky tomu dochází k rychlému uvolnění ztuhlých svalů a spasmů ve svalech. 

Zároveň se také díky baňkové masáži čistí organismus od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. 

Využívám baňky silikonové – ty jsou vhodné pro aktivní masáž. Nevznikají pod nimi podlitiny, přesto je  účinek velmi dobrý. Dále využívám baněk , kde je vytvářen podtlak vakuovou pumpou – vhodné pro statické přiložení a působení. Po baňkování mohou vzniknout na kůži zřetelné stopy, které však nejpozději do několika dnů spontánně mizí.

kontakt a objednávky: