Reflexní masáž nohou

Masáž chodidel harmonizuje orgány těla.

Reflexní masáž je velmi příjemná a uvolňující masáž, která prospívá především k uvolnění těla i mysli a “nastartování” orgánů. Je prováděna na chodidle a nártu nohou, vychází se ze skutečnosti, že chodidlo je obrazem celého těla

Je možné zvolit dva druhy této metody. První je velmi relaxační a uvolňující relaxačně-reflexní masáž. Která je prováděna vleže a jemnými hmaty působí na oblast chodidla a nártu. Tuto metodu je možné následně doplnit o masáž reflexologickou, kdy je působeno tlakem na oblast chodidla, potažmo samotné akupresurní body, které odpovídají jednotlivým orgánům a částem těla. Reflexní masáž dokáže tyto orgány aktivizovat, napomáhá obnově jejich přirozenému fungování a celkově je harmonizuje.

Při reflexní masáži se věnuji každé noze zvlášť a mimořádnou pozornost věnuji místům, která jsou citlivá, nebo bolestivá. V těchto místech lze předpokládat, že se jedná o problému v odpovídající části těla. Následně se stlačují konkrétní reflexní body, což podpoří samotné hojivé procesy v těle. 

Dnes je tento typ masáže hojně vyhledáván. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších forem doplňkové medicíny. Mnozí klienti uvádějí, že působí příznivě na nejrůznější běžné nemoci, včetně bolesti zad.

Tato forma terapie byla již od pradávna využívána v západní Asii, Japonsku a Číně. V Egyptě je možné prohlédnout nástěnné malby v tzv. lékařské hrobce, které znázorňují masáž na nohou a rukou.

Reflexní masáž plosky nohy je obvykle vhodná pro všechny věkové kategorie, není však možné ji využít, pokud jsou na noze otevřené ranky, infekce, zánět, či plísňová onemocnění. Rovněž není vhodná při cukrovce, křečových žilách a případně těhotenství. Doporučuji projití sekce “JE MASÁŽ VHODNÁ?”, kde jsou uvedeny další kontraindikace.

Pokud chcete díky reflexní terapii ovlivnit příznaky, jejichž příčina není zcela jasná, doporučuji rozhodně nejprve vyšetření lékařem

Tato masáž může trvat mezi 30 – 60 minut. Je vhodné provést kombinaci relaxační masáže plosky nohy a následně samotné působení na akupresurní body. Pro objednání můžete využít kontaktní formulář i telefonní číslo 737654306.